Rafting Sporu Tehlikeli Midir

Rafting sporu açısından bakacak olursak " rafting sporu tehlikeli midir?""rafting tehlikeleri nelerdir?" gibi sorulara cevap arayacağız. Rafting sporu ülkemizde hemen hemen her bölgede yapılan bir spor haline gelmeye başladı. Televizyon kanallarında ve internet üzerinden bir çok videoya ulaşmak mümkün hale geldi.

Her spor dalında olduğu gibi rafting sporunda da belli başlı riskler ve bu riskleri ortadan kaldırma teknikleri vardır. Risk faktörü yapılan sporun tehlikesine göre değişmekle beraber ölümcül sonuçlar da doğurabilmektedir.

Bu görüntüleri izlerken rafting yapan insanların coşkularını ve heyecanını gördükçe içimiz kıpır kıpır oluyor. Fakat "dalgalarla boğuşmak size göre mi acaba 🙂 " Ortada kalıyoruz hemen ve en kötü senaryoları kafamızda kurgulamaya başlıyoruz. Ya düşersem, yüzmede bilmiyorum ya şöyle olursa ya böyle olursa onlarca soru ve bütün hevesimiz kaçtı bile:)

Rafting Tehlikeleri Nasıl Bertaraf Edilir?

Arkadaşlar rafting düşündüğünüz kadar tehlikeli bir spor değildir. Sadece gideceğiniz adresi doğru seçmeniz yeterlidir. Sadece bu adımınız bile rafting risklerini bertaraf etmede sizi bir adım öne geçirir. İletişim sayfasında Serdal ÇAKMAK yazan bütün web siteleri haricinde Melen çayı ile ilgili, rafting sporuyla ilgili hiç bir bilgilendirici makaleler eğitimler bulamazsınız. Hepsi hemen ticari amaçlı satışa yönelik web siteleridir.

Biz işimize ve insanlara saygı duyuyoruz. Bu yüzden her konuda başarılıyız. Bu yüzden melen çayında 1 numarayız. Sizlerde rafting sporuna  profesyonel bakış açısıyla yaklaşmalısınız. Rafting sporu jeton atıp çarpışan otoya binmekle eşdeğer değildir. Bu mantıkla  rafting turları gelirseniz tehlike baş göstermeye başlar.

Her  bot bir takımdır. Bir disiplinle organize hareket etmek gerekmektedir. Bunu sağlayamadığımız da rafting tehlikeleri doğmaya başlar. Her botta rafting eğitmeni bulunur fakat tek başına yeterli olmaz. Onun direktifleri doğrultusunda hareket ettiğimiz sürece sıkıntı yaşamıyoruz.

Sizler hayatınızda ilk defa bu spora katılabilirsiniz. Tabi ki her şeyi tam anlamıyla yapmanızı beklemiyoruz. Sadece gayret etmeniz bile sıfır sıkıntıyla turu tamamlamaya yetmektedir.

Melen çayı, rafting kazaları ile pek fazla anılan bir nehir değildir. Ufak tefek ayağınızı taşa vurmalar falan olabilmektedir. Bunların çoğuda bireysel hatalardan kaynaklanmaktadır. Heyecandan fazla gaza gelen sporcularımız olabilmektedir 🙂 Evet yazımızın sonuna doğru geliyoruz. Sizlere bir müjde de bu yazımızda verelim. Melen çayının öncü firması olarak Melen TV yi kuruyorum. Sizlerin sorularınızı videolu olarak cevaplamayı ve daha fazla bilgi sahibi olmanızı amaçlıyoruz.

Rafting tehlikeli bir spor değildir. Tehlikeli olan yanlış tesis seçimidir 🙂

Yorumlar kapatıldı.