2017 Rafting Sezonu Başlıyor

Uzun kış günlerinin ardından beklediğimiz rafting sezonu Şubat ayı itibari ile yavaş yavaş talep almaya başladı. Su seviyesinin en yüksek olduğu Şubat ve Mart ayı rafting sporcularına şiddetle tavsiye ettiğimiz bir dönemdir.
Adrenalin seviyesinin yüksek olduğu bu dönemin bazı olumsuz yönleri de vardır.

Bunlar nedir diye biraz bahsedecek olursak en başta havanın biraz soğuk olması diyebiliriz. Melen çayı rafting parkuru su rejimi ters orantılıdır. Havaların ısındığı yaz günlerinde su azalır, soğuk olduğu kış günlerinde ise artar. Bu durum genel itibari ile her sene aynı şekilde devam etmektedir.

Rafting sporunun hızlı akan nehirler üzerinde yapıldığını göz önüne aldığımızda biraz soğuk havaya katlanarak rafting için en iyi dönemi kaçırmamaya gayret ediyoruz. Bu nedenle rafting sporcularımıza korunaklı elbiseler sağlayarak bu durumu olumlu yönde çevirme gayreti içerisindeyiz.

Rafting sporcularımıza neopren elbise, gerekirse yağmurluk vererek soğuk havayı kırmaya çalışıyoruz. Üzerine adrenalinde eklenince olumsuz koşullar yavaş yavaş olumlu yöne kaymaya başlıyor.

İkinci bir engelde su seviyesi yüksek olduğu için insanların cesaretlerinin kırılması diyebiliriz. Daha önce suyun düşük olduğu dönemde bizimle rafting yapan sporculara her zaman sizi Şubat, Mart ayında da bekliyoruz diyoruz. Melen rafting tesisi olarak uzun yıllardır rafting sporuna hizmet ettiğimiz için yaşadığımız tecrübelerle sizlere zamana ve koşullara göre en güvenli rafting turlarını sunmaya gayret ediyoruz.

Melen çayının en güvenilir rafting tesisi olduğumuz iddiasından hiç bir zaman vazgeçmeyecek kadar kendimize güveniyoruz. Sizleri de su seviyesinin en yüksek olduğu Şubat Mart aylarında tesisimize rafting yapmaya bekleriz.

Yorumlar kapatıldı.